رفتن به محتوای اصلی

افتتاح سینما جدید دانشگاه تهران در آینده نزدیک

دکتر مجید سرسنگی از افتتاح سینما جدید برای خانواده دانشگاه تهران در دو آینده خبر داد و بیان کرد: علاوه بر آن سینمای دیگری با ظرفیت ۷۰۰ صندلی در بلوار کشاورز تهران خریداری کرده‌ایم و تا چند ماه آینده در اختیار خانواده دانشگاه تهران قرار می‌گیرد.

آرم دانشگاه تهران

دکتر سرسنگی، گزارشی از عملکرد فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه تهران در سال گذشته ارائه داد و گفت: تدوین طرح‌ها، اساسنامه‌ها و شیوه‌نامه‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی با هدف تقویت کمی و کیفی فعالیت‌های این حوزه در سوی اولویت‌های سال ۹۷ در دستور کار برنامه‌های اجرایی قرار گرفت. به طوری که در حوزه اشتغال و کارآفرینی دانشجویان طرح نخستین دوره جشنواره کارآفرینی، ایجاد بازارچه خلاقیت‌های شغلی دانشجویان، برنامه‌ریزی برای ایجاد شعبه صنایع فرهنگی و فناوری‌های نرم در پارک علم و فناوری و برنامه‌ریزی، ایجاد مرکز شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در جهت آماده‌سازی آن‌ها برای ورود به کسب و کار را در دانشگاه تهران اجرایی کردیم.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران تصریح کرد: در حوزه ترویج مسئولیت‌های اجتماعی و اخلاق حرفه‌ای دانشجویان دانشگاه تهران توانستیم طرح‌هایی شامل افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیئت علمی و مدیران، طرح گفت‌وگوی فرهنگی دانشجویان ایران و جهان، شیوه‌نامه تحقق حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع و ایجاد میز خدمت در دانشگاه و نهایت کارگروه ترویج اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه تهران را اجرایی نماییم.

حوزه تشکل های دانشجویی

به گفته معاون فرهنگی دانشگاه تهران، در حوزه تشکل‌های دانشجویی اقداماتی نظیر شیوه‌نامه اجرایی نشریات دانشگاه تهران، طرح دومین دوره مدرسه تابستانی بین‌المللی، جشنواره روز جهانی علم و نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم دانشجویی ایران را در سال گذشته در دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر سرسنگی تأکید کرد: به جز برنامه‌های فوق در حوزه کلان فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اقدامات زیادی نظیر طرح دانشجو خبرنگار، برگزاری سخنرانی‌های ویژه در دانشگاه تهران، آئین‌نامه استفاده از تالارهای دانشگاه برای نهادهای داخل و بیرون از دانشگاه، آئین‌نامه اعطای امتیاز نشریات حرفه‌ای به نشریات دانشگاهی، اساسنامه باشگاه نخبگان جوان علمی و فرهنگی، اساسنامه تأسیس دانشگاه دانش‌آموزی، اساسنامه انجمن دانشگاه و اولیای دانشجویان، آئین‌نامه حمایت از پایان‌نامه و رساله دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری در حوزه فرهنگی و اجتماعی، آئین‌نامه اجرایی طرح افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیئت علمی و دیگر برنامه‌ها را در دستور کار قرار دادیم و اجرایی نمودیم.

چاپ نشریات دانشگاهی

ایشان همچنین با اشاره از حمایت دانشگاه تهران از چاپ بیش از ۲۰۰ نشریه دانشگاهی در سال ۹۷ بیان کرد: تعداد ۴۵ سایت مختلف برای نشریات دانشگاهی طراحی کردیم و همچنین در سال گذشته برای ۷۶ نشریه مجوز جدید انتشار و برای ۹۲ نشریه نیز مجوز اعمال تغییرات را صادر کردیم. شیوه‌نامه اجرایی نشریات دانشگاهی نیز در دانشگاه تهران تدوین و بعد از تصویب ابلاغ شد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران به فعالیت‌های دانشگاه تهران در حوزه فعالیت‌های علمی و دانشجویی نیز اشاره کرد و گفت: در این حوزه از حدود ۱۵۰ طرح انجمن‌های علمی دانشجویی حمایت کردیم و علاوه بر آن انتخابات میان دوره‌ای ۳۳ انجمن علمی نیز در سال گذشته برگزار گردید.

دکتر سرسنگی از صدور مجوز برای تأسیس ۲۵ کانون فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه تهران در سال ۹۷، گفت: این کانون‌ها در سالی که گذشت بیش از ۱۵۰ برنامه برگزار کردند؛ کانون فرهنگی و اجتماعی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه تهران نیز برای اولین بار تشکیل شد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اعلام آخرین وضعیت افتتاح سینمای دانشگاه تهران گفت: خوشبختانه با توافقی که با جهاد دانشگاهی واحد دانشگاه تهران صورت گرفت. توانستیم تالار ناصرخسرو را تخلیه نماییم و اینکه سینمای دانشگاه تهران در این تالار تا حدود دو ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد. در واقع بعد از سال‌ها تلاش برای راه‌اندازی سینما که به دلیل عدم وجود فضای کافی به تعویق می‌افتاد، توانستیم این سالن که حدود ۸۰ صندلی دارد، برای نمایش فیلم در اختیار دانشجویان قرار دهیم.

افتتاح سینما جدید

در رابطه با افتتاح سینما جدید ،معاون فرهنگی دانشگاه تهران، در پایان از برنامه این دانشگاه برای خرید سینمای دیگر در بلوار کشاورز، تهران خبر داد و گفت: این سینما دارای ۷۰۰ صندلی است که خانواده دانشگاه تهران می‌تواند از این سینما به عنوان سینماتک دانشگاه تهران استفاده نمایند. در حال حاضر مسائل حقوقی این سینما حل شده و سرقفلی سالن با اعتبار ۲.۵ میلیارد تومان خریداری شده است، امیدواریم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تا چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا