رفتن به محتوای اصلی
تمدید ثبت‌نام بورس تحصیلی دانشجویان دکتری ایران و روسیه

تمدید ثبت‌نام بورس تحصیلی دانشجویان دکتری ایران و روسیه

متقاضیان بورس تحصیلی مقطع دکتری ایران و روسیه تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت سال جاری فرصت دارند ثبت‌نام کنند.

بورس تحصیلی

ایران و روسیه با اعطای تعدادی بورسیه تحصیلی برای دانشگاه‌های این کشور در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد، دکتری و فرصت‌های تحقیقاتی دانشجویان دکتری دانشگاه‌های داخل کشور، برای سال تحصیلی ۲۱-۲۰۲۰ موافقت کردند. این توافق‌نامه براساس برنامه مبادلات فرهنگی، علمی و آموزشی بین ایران و روسیه و همچنین مذاکرات رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در روسیه با همتایان روسی خود به‌ثمر رسید.

پیش‌ازاین قرار بود مهلت ثبت‌نام جهت بورس تحصیلی و فرصت تحقیقاتی دانشگاه‌های روسیه در مورخ ۱۸ اسفند‌ماه ۹۸ به‌پایان برسد، اما این فرصت تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۹۹ تمدید گردید.

مراحل ثبت نام

  • مراجعه به آدرس اینترنتی https://future-in-russia.com برای اطلاع از جزییات این بورسیه و ثبت‌نام اولیه داوطلبان
  • ثبت‌نام در سامانه جامع امور دانشجویان(سامانه سجاد) از طریق سامانه اطلاع‌رسانی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان به نشانی scholarship.saorg.ir 
  • تکمیل‌ فرم‌های مورد نیاز و مدارک ثبت‌نامی توسط متقاضیان رشته‌های علوم پزشکی و ارسال آن‌ها به آدرس پست‌الکترونیکی eda@behdasht.gov.ir 

ضروری است دانشگاه و همچنین رشته‌ای که جهت بورس تحصیلی انتخاب می‌شود ، جزو دانشگاه‌ها و رشته‌های تایید شده توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و نیز وزارت بهداشت باشد. نشانی کلیه رشته‌ها و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم در سایت grad.saorg.ir و رشته‌ها و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در edd.behdasht.gov.ir قابل مشاهده است.

نکات و شرایط لازم

با پایان مهلت مقرر شده به هیچ درخواستی ترتیب اثر داده نمی‌شود. همچنین این ثبت‌نام به منزله نام‌نویسی اولیه است و ارزیابی و تأیید نهایی پذیرش، بعدا اعلام خواهدشد.

انتخاب متقاضیان برتر مطابق با مولفه‌های زیر خواهدبود:

  • سوابق تحصیلی
  • نمره زبان انگلیسی
  • توانمندی‌های علمی
  • ارزیابی مصاحبه دانشگاه پذیرنده

علاوه‌براین امکان درخواست مرخصی دانشجو حتی برای یک یا دو ترم وجود نخواهد داشت و متقاضیان واجد شرایط اولیه توسط کمیته بررسی اولیه مشکل از نهادهای مربوطه، جهت تصمیم‌گیری نهایی به شورای مرکزی بورس معرفی می‌شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا