رفتن به محتوای اصلی
ثبت نام آزمون وکلا در سایت سنجش کشور

ثبت نام آزمون وکلا در سایت سنجش کشور

ثبت نام آزمون وکلا در سازمان سنجش کشور شروع شده است.

داوطلبان می‌توانند مراحل ثبت نام در آزمون وکلا تا روز ۱۷ مهر ماه ادامه ددر سامانه سازمان سنجش ادامه خواهد داشت.

ثبت نام آزمون وکلا

شایان ذکر است که این آزمون در روز ۸ آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

کانون‌های وکلای دادگستری ایران عضو اتحادیه سراسری وکلای دادگستری ایران، شایان ذکر است که اسکودا از طریق آزمون کتبی و مطابق با مقررات و قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۷۶ در مجموع ۳ هزار و ۴۵۱ نفر کارآموز می‌پذیرد.

ظرفیت‌های اعلام شده با احتساب سهمیه آزاد و ایثارگران است و تغییر کد کانون پس از اولین ثبت‌نام به هیچ وجه ممکن نیست.
بنابراین داوطلبان باید با بررسی و مطالعه و دقت کامل نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
داوطلبانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند، حق شرکت در آزمون را ندارند.
مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط به شرط آن که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند، مجاز به شرکت در آزمون هستند.
پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضایی استان تهران فقط به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت نام سن آنها از ۴۰ سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه‌های قضایی پروانه کارآموزی به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت‌نام  سن آنها از ۵۰ سال تمام بیشتر نباشد.
برای اشخاصی پروانه کارآموزی صادر می‌شود که دارای شرایط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.
دارندگان معافیت های تحصیلی، مربوط به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و حوزه‌های علمیه و به طور کلی افراد فاقد گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
سهمیه رزمندگان و ایثارگران
با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و با توجه به مفاد ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به ویژه بند چ ماده مذکور که به موجب آن بند چ به عنوان ماده ۵۹ مکرر به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران الحاق شده است، گزینش داوطلبان واجد شرایط براساس ماده ۵۹ اصلاًحی قانون خدمات رسانی به ایثارگران صورت می‌گیرد.
داوطلبان استفاده کننده از سهمیه‌های بنیاد شهید، سازمان بسیج مستضعفین، جهاد کشاورزی و نیروهای مسلح، در صورت عدم تایید سهمیه به واحدهای تابعه شهرستان محل تشکیل پرونده ذیربط مراجعه کنند.
همسران رزمندگان شامل داوطلبانی که همسران آنان فقط دارای شرط مدت حضور در جبهه هستند، مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نیستند.
چنانچه داوطلبی در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا