رفتن به محتوای اصلی
خوابگاه

خوابگاه

در این بخش اطلاعات ضروری خوابگاه های دانشجویی از جمله قوانین، پایگاه های اینترنتی خوابگاه های دانشگاه ها و اطلاعات ضروری منتشر شده است.

خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی انتخاب اول دانشجویانی است که در شهری غیر از محل سکونت خانواده خود مشغول به تحصیل می شوند. اگرچه اقامتگاه های دیگری نیز وجود دارند که می توانند به عنوان گزینه دانشجویان جهت سکونت انتخاب گردند. در این بخش، به معرفی هر کدام پرداخته‌ایم.

خوابگاه رسمی دانشگاه

خوابگاه های رسمی دانشگاه ها، مطمئن ترین و ارزان ترین خوابگاه ها برای دانشجویان به حساب می آیند. البته ظرفیت اسکان خوابگاه بسیاری از دانشگاه ها صرفاً به اندازه دانشجویان دوره روزانه آن هاست و به همین خاطر در دفترچه انتخاب رشته ذکر می شود که از پذیرش دانشجویان دوره دوم (شبانه) معذور هستند.

خوابگاه های خودگردان

این خوابگاه ها، توسط بخش خصوصی اداره می شوند اما از نظر کیفیت، مقررات و استاندارندها زیر نظر دانشگاه ها هستند. پس از خوابگاه رسمی دانشگاه، این گزینه نیز می‌تواند انتخاب خوبی برای دانشجویان باشد.

پانسیون های خصوصی

این خوابگاه ها، به صورت کاملاً مستقل از دانشگاه ها قرار دارند و پذیرای دانشجوی دانشگاه های مختلف هستند. پانسیون های خصوصی بعضاً علاوه بر دانشجویان پذیرای کارمندان و افراد غیر دانشجو نیز هستند.

پایگاه های اینترنتی خوابگاه دانشگاه ها

خوابگاه

قوانین اسکان در خوابگاه های دانشجویی

قوانین خوابگاه ها

اگرچه قوانین مربوط به خوابگاه دانشجویی هر دانشگاهی متفاوت از دیگری است، اما قوانین عمومی حاکم بر تمامی خوابگاه ها وجود دارد که به برخی از مهمترین آن ها اشاره می کنیم.

مدت زمان اقامت

ساعت ورود و خروج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا