رفتن به محتوای اصلی

در خصوص برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران

هشتمین جشنواره بین‌المللی رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر امروز شنبه مورخ ۱۱ اسفند ماه ۹۷ به طور رسمی با حضور سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پروفسور جکی بالتز، رئیس فدارسیون بین‌المللی رباتیک “فیرا” به طور رسمی افتتاح گردید.

سروش صادق‌ نژاد رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران در افتتاحیه این جشنواره گفت: با توجه به تجربه و فعالیتی که در این جهت داشته‌ایم، سال دیگر”۹۸″ در مرداد ماه میزبان رویداد بزرگ بین‌المللی فیرا خواهیم بود.

ایشان با اشاره به اینکه جشنواره امسال در ۳بخش مسابقات رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران، اولین نمایشگاه صنعتی در حوزه رباتیک هوش مصنوعی و اتوماسیون و نخستین رویداد فناوری و نوآوری کشور در مدت ۳ روز برگزار می‌شود و اضافه کرد: مسابقات رباتیک در ۲ بخش دانشجویی و دانش‌آموزی پذیرای ۵۴۲ تیم بوده که از این میزان ۳۴۵ گروه پذیرفته شده‌اند و ۳۰۲ تیم در دو گروه دانش‌آموزی “۱۹۲ تیم” و دانشجویی “۱۱۰ تیم” به رقابت خواهند پرداخت.

ایشان افزود: در جشنواره بین‌المللی رباتیک هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران مهمانانی از ۱۵ کشور جهان از جمله روسیه، استرالیا، چین، تایوان، آلمان، کره جنوبی، برزیل، مکزیک، ایتالیا، کانادا، اندونزی، ترکیه، افغانستان و لیتوانی حضور دارند، بعضی از آنها نیز در جشنواره سخنرانی خواهند داشت.

سروش صادق‌نژاد با اشاره به اینکه در برگزاری این جشنواره رویکرد فناوری و نوآوری در پیش گرفته شده و دانشگاه‌های برتر کشور از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران، شهید بهشتی و دانشگاه الزهرا(س) همکاری داشته‌اند، اظهار داشت: همچنین در چهار رویکرد آموزشی، مهارتی، کارآفرینی و تولید ثروت تاکید داشتیم که در این جهت مدرسه رباتیک امیرکبیر استاندارد سازی آموزش را بر عهده گرفته است.

رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: اهداف فضای دانش‌ بنیان اعم ازافزایش مهارتها، کارآفرینی و تولید ثروت در فضای رباتیک نیز تحقق‌پذیر است و امیدوار هستیم که اهداف بالا در زمینه سخت‌افزاری نیز همچون حوزه نرم‌افزارتحقق یابد.

جشنواره بین‌المللی رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران تا روز دوشنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ در نمایشگاه بین‌المللی تهران بر پا است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا