رفتن به محتوای اصلی

در خصوص برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران

هشتمین جشنواره بین‌المللی رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر امروز شنبه مورخ ۱۱ اسفند ماه ۹۷ به طور رسمی با حضور سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پروفسور جکی بالتز، رئیس فدارسیون بین‌المللی رباتیک “فیرا” به طور رسمی افتتاح گردید.

برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی رباتیک

سروش صادق‌ نژاد رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران در افتتاحیه این جشنواره گفت: با توجه به تجربه و فعالیتی که در این جهت داشته‌ایم، سال دیگر”۹۸″ در مردادماه میزبان رویداد بزرگ بین‌المللی فیرا خواهیم بود.

ایشان با اشاره به اینکه جشنواره امسال در ۳بخش مسابقات رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران، اولین نمایشگاه صنعتی در حوزه رباتیک هوش مصنوعی و اتوماسیون و نخستین رویداد فناوری و نوآوری کشور در مدت ۳ روز برگزار می‌شود و اضافه کرد: مسابقات رباتیک در ۲ بخش دانشجویی و دانش‌آموزی پذیرای ۵۴۲ تیم بوده که از این میزان ۳۴۵ گروه پذیرفته شده‌اند و ۳۰۲ تیم در دو گروه دانش‌آموزی “۱۹۲ تیم” و دانشجویی “۱۱۰ تیم” به رقابت خواهند پرداخت.

ایشان افزود: در جشنواره بین‌المللی رباتیک هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران مهمانانی از ۱۵ کشور جهان از جمله روسیه، استرالیا، چین، تایوان، آلمان، کره جنوبی، برزیل، مکزیک، ایتالیا، کانادا، اندونزی، ترکیه، افغانستان و لیتوانی حضور دارند، بعضی از آنها نیز در جشنواره سخنرانی خواهند داشت.

سروش صادق‌نژاد با اشاره به اینکه در برگزاری این جشنواره رویکرد فناوری و نوآوری در پیش گرفته شده و دانشگاه‌های برتر کشور از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران، شهید بهشتی و دانشگاه الزهرا (س) همکاری داشته‌اند، اظهار داشت: همچنین در چهار رویکرد آموزشی، مهارتی، کارآفرینی و تولید ثروت تاکید داشتیم که در این جهت مدرسه رباتیک امیرکبیر استانداردسازی آموزش را بر عهده گرفته است.

رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: اهداف فضای دانش‌ بنیان اعم ازافزایش مهارتها، کارآفرینی و تولید ثروت در فضای رباتیک نیز تحقق‌پذیر است و امیدوار هستیم که اهداف بالا در زمینه سخت‌افزاری نیز همچون حوزه نرم‌افزارتحقق یابد.

جشنواره بین‌المللی رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران تا روز دوشنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ در نمایشگاه بین‌المللی تهران بر پا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا