رفتن به محتوای اصلی

عدم تعلق ارز تحصیلی به دانشجویان کارشناسی

وزارت علوم اعلام کرد: ارز تحصیلی به دانشجویان کارشناسی تعلق نمی‌گیرد. با توجه به ظرفیت‌ های بسیار مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های داخل به دانشجویانی که برای دوره کارشناسی می‌خواهند اقدام کنند ارزی تعلق نمی‌گیرد.

ارز تحصیلی به دانشجویان کارشناسی

وزارت علوم وضعیت ارز دانشجویی را تشریح و بیان کرد: با هماهنگی به عمل آمده با بانک مرکزی، هم اکنون به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌‌های معتبر خارج از کشور در همه مقاطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) ارز با نرخ مصوب پرداخت می‌شود.

هر ۶ ماه مبلغ ۶۰۰۰ دلار بابت هزینه زندگی تخصیص می‌یابد و سالانه تا سقف ۱۵۰۰۰ دلار شهریه دانشگاهی پیش‌بینی شده است.

دانشجویانی که جدیدا قصد اعزام دارند (در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری) هم می‌توانند درخواست ارز تحصیلی کنند.

عدم تعلق ارز تحصیلی به دانشجویان کارشناسی

با توجه به ظرفیت‌های بسیار مقطع کارشناسی در دانشگاه‌‌های داخل، به دانشجویانی که برای دوره کارشناسی می‌خواهند اقدام کنند ارزی تعلق نمی‌گیرد و براساس دستورالعمل بانک مرکزی تنها به دانشجویانی که تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷  در دانشگاه خارج مشغول شده‌اند ارز پرداخت می‌شود.

از ابتدای سال‌ جاری بیش از ۱۵۰۰۰ نفر درخواست ارز کرده‌اند که به طور منظم پس از کنترل مدارک به بانک معرفی می‌شوند.

با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه‌ها در داخل کشور، این وزارتخانه آمادگی بررسی تمام تقاضاهای انتقال دانشجویان از خارج به داخل را دارد و با توجه به درخواست‌های پیش‌بینی شده برای این کار، به درخواست‌ها در اسرع وقت پاسخ داده می‌شود.

فصل تابستان زمان مناسبی است که دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج در صورت تمایل به انتقال به داخل، درخواست‌های خود را ارسال نمایند. شرایط انتقال و فرم درخواست در سامانه سازمان دانشجویان موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا