رفتن به محتوای اصلی
اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری ۹۸ در هفته نخست شهریور

اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری ۹۸ در هفته نخست شهریور

دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود همانند آنچه پیشتر درباره زمان‌بندی اعلام شده بود، نتایج نهایی کنکور دکتری ۹۸ در هفته نخست شهریورماه اعلام گردد.

ظرفیت دانشگاه‌ها و تعداد قبولی

سازمان سنجش

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: ظرفیت پذیرش دکتری امسال بیش از ۱۴۰۰۰ نفر تعیین شده است؛ اما بنا بر اعلام حد نصاب دانشگاه‌ها، ممکن است تعداد قبولی نهایی کمتر از ظرفیت اعلام شده باشد.

شایان ذکر است آزمون دکتری نیمه متمرکز دانشگاه‌های کشور روز جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ برگزار شد. از تعداد ۱۹۶۶۴۹ نفر ثبت نام کننده این آزمون، تعداد ۱۶۳۳۲۱ نفر در جلسه حاضر و تعداد ۱۵۰۵۳۵ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. در نهایت از این تعداد، ۱۰۸۸۹۹ نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند. در مرحله نخست، تعداد ۴۷۶۴۸ نفر داوطلب دارای حد نصاب علمی لازم تشخیص داده شدند که به جلسات مصاحبه دعوت شده و در نهایت، ۱۴۲۷۷ نفر پذیرش خواهند شد. این میزان پذیرش نسبت به سال گذشته افزایش اندکی داشته است.

شایان ذکر است پس از نتایج نهایی کنکور دکتری ۹۸ داوطلبانی که پذیرفته شده اما ثبت نام نمی‌شوند، در صورتی که در دوره روزانه پذیرفته شده باشند در سال بعد از کنکور محروم خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا