رفتن به محتوای اصلی

نخستین دوره تجلیل از چهره‌های ماندگار هنر و معماری کشور

چهارمین همایش بناهای مجلل و پایدار توسط مرکز مدیریت طراحی پایدار با حضور بیش از ۱۰۰ برند برتر ساخت، معماری و طراحی داخلی روز گذشته در سالن اجلاس سران برگزار شد.

نخستین دوره تجلیل از چهره‌های ماندگار

نمایش آثار معماران جوان و نخبه به منظور معرفی به کارفرما و ارتقاء سطح معماری کشور و رسالت حرفه‌ای، اسکان پایدار (حمایت از ساخت بناهای پایدار برای مناطق زلزله زده) محورهای این همایش یک‌روزه بودند.

در این همایش نخستین دوره تجلیل از چهره‌های ماندگار هنر و معماری کشور برگزار شد و چهار استاد دانشگاه و چهره ماندگار رشته معماری کشور مورد تجلیل قرار گرفتند. به کامران دیبا، سیروس باور، ایرج اعتصام و فریار جواهریان به عنوان چهره‌های ماندگار سردیس یادبود اهدا شد.

سردیس آقای دیبا به دلیل عدم حضور ایشان به سید حمید نورکیهانی نماینده وی در ایران اهدا شد.
سازندگان، معماران و طراحان بسیاری به همراه برخی از اساتید دانشگاهی و همچنین فعالان صنعت ساختمان و املاک در این همایش حضور یافتند.

از دیگر اقدامات انجام شده در این همایش، تلاش برای بازسازی، احیا و توانمندسازی روستای ده جامی از توابع دالاهو با کمک مرکز مدیریت طراحی پایدار متناسب با اصول پایداری بود.

در بخشی از این همایش، تلویزیون اینترنتی «دیزاین تی وی» از سوی ایرج اعتصام و محمدحسین رحمانی مسئول مرکز مدیریت طراحی پایدار افتتاح شد. این تلویزیون اینترنتی، انتشار ویدئوی پروژه‌های فاخر و مجلل معماری را با رویکرد مخاطب عام در دستور کار خود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا