رفتن به محتوای اصلی

نمونه مفهومی اولین خودروی برقی دانشگاه علم‌ و صنعت رونمایی شد.

نمونه مفهومی اولین خودروی برقی تولید شده در دانشگاه علم و صنعت ایران به نام «یاس» امروز در جریان برگزاری اولین همایش بین‌المللی قوای محرکه نوین رونمایی شد.

 «یاس»، خودروی الکتریکی شهری طراحی شده توسط محققان پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت است که فاز طراحی آن به پایان رسیده و آماده ساخت نمونه و تولید است.

مشخصات اولین خودروی برقی

این خودرو مناسب برای حمل و نقل شهری است که دارای ظرفیت دو سرنشین بوده و راهکار مناسبی برای کاهش آلودگی و ترافیک شهری به شمار می‌رود. حداکثر سرعت این خودرو ۴۵ کیلومتر در ساعت بوده و با یک بار شارژ باتری قادر به پیمودن ۱۰۰ کیلومتر است.

شیب روی خودرو با توجه به شهر تهران با ۱۵% شیب متوسط تعیین شده و ارتفاع خودرو تا زمین نیز با توجه به پستی و بلندی‌های شهر تهران محاسبه شده است. بدنه این خودرو به صورت سازه فضایی است که در پوشش آن از کامپوزیت استفاده شده است.

در این خودرو می‌توان از هر دو نوع باتری لیتیوم یونی و سرب اسیدی موجود در بازار استفاده کرد و شارژ آن نیز بسیار آسان و در پارکینگ خانه انجام می‌شود. همچنین راننده می‌تواند با مراجعه به ایستگاه‌هایی که در شهرداری‌ها تعیین می‌شود، باتری خالی خود را تحویل داده و باتری شارژ شده را تحویل بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا