رفتن به محتوای اصلی
تحصیل یک سوم دانشجویان پزشکی در دانشگاه آزاد

تحصیل یک سوم دانشجویان پزشکی در دانشگاه آزاد

محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگویی بیان داشت: درحال حاضر یک‌ سوم دانشجویان پزشکی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند. به گزارش پورتال دانشگاهی به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محسن نفر در چهارمین همایش مرجعیت علمی با محوریت اهمیت آموزش علوم پزشکی در تعالی نظام سلامت اظهار کرد: دانشگاه آزاد با دارا بودن یک سوم دانشجویان پزشکی کشور تجربیات زیادی در امر آموزش پزشکی دارد و به سمت ایجاد مرجعیت در علوم پزشکی پیش می‌رود.  

دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد

محسن نفر با اشاره به تربیت ۴۰ درصد از پرستاران کشور در این دانشگاه گفت: این دانشگاه دارای ۱۵ دانشکده پزشکی، ۶ دانشکده دندانپزشکی، ۳ دانشکده داروسازی و ۱۰۳ دانشکده پرستاری است.   معاون پزشکی دانشگاه آزاد تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های این دانشگاه مباحث بین رشته‌ای است که توانسته ارتباط خوبی میان رشته‌های علوم پزشکی برقرار کند و فعالیت‌های ارزنده‌ای در علوم پزشکی داشته باشد.  

محسن نفر در ادامه گفت: دانشگاه آزاد نه تنها باری بر دوش دولت نگذاشته است، بلکه باری از دوش آن برداشته است و در آموزش علوم پزشکی کشور بیش از ۳۰ سال است که فعالیت می‌کند.   وی خاطرنشان کرد: باید در پیشرفت آموزش علوم پزشکی کوشا باشیم و وضعیت را نسبت به گذشته بهتر کنیم. همچنین نقش دانشگاه‌های خصوصی در مرجعیت علمی را تبیین کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا