رفتن به محتوای اصلی

آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۷

آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۷ . مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا روز ۸ بهمن ماه، داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۷ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از جمله رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد فرصت دارند تا در این آزمون ثبت نام کنند.

حسین توکلی افزود: ثبت نام جهت شرکت در کنکور سراسری سال ۹۷ جهت پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه نوبت دوم یا شبانه،  دانشگاه پیام نور، نیمه حضوری مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی و کد رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود.

آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۷وی در ادامه یادآور شد: ثبت نام صرفاً از طریق سایت «سازمان سنجش و آموزش کشور» انجام می‌پذیرد. همچنین دفترچه راهنمای ثبت نام حاوی شرایط و ضوابط شرکت در کنکور سراسری ۹۷ همزمان با ثبت نام در روز یکشنبه اول بهمن منتشر شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا امروز مصادف با سوم بهمن، تعداد ۹۵ هزار داوطلب برای شرکت در کنکور سراسری ۹۷ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از جمله رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد، ثبت نام کرده‌اند.

هزینه ثبت نام

توکلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام منحصرا اینترنتی قابا انجام است، لذا داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن نیز فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۲۲ هزار تومان به عنوان وجه ثبت نام، جهت شرکت در آزمون، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: با توجه به اینکه در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از طریق ارسال پیامک به داوطلبان ارائه می‌شود لذا داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیامکی داشته باشند، می‌توانند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۵۰۰ تومان، به عنوان استفاده از خدمات پیامک از این خدمات استفاده کنند.

توکلی ادامه داد: در آزمون سراسری سال ۹۷ دارندگان دیپلم نظام قدیم، بدون توجه به نوع دیپلم و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی و یا فارغ التحصیل پیش دانشگاهی بدون توجه به نوع مدرک پیش دانشگاهی با توجه به رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود، می‌توانند منحصرا متقاضی یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، و یا زبان های خارجی شوند و در تقاضانامه اینترنتی ثبت نام آن را ثبت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: چنانچه داوطلبی علاقمند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی باشد لازم است ضمن اعلام علاقمندی در تقاضانامه نسبت به پرداخت مبلغ ۱۱ هزار تومان دیگر از طریق سایت سازمان اقدام و کارت اعتباری مربوط را دریافت کنند.

زمان برگزاری آزمون

توکلی تاکید کرد: داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام و ارسال عکس و پس از دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود، می‌توانند در قسمت مشاهده و چاپ اطلاعات ثبت نامی، اطلاعات خود را مشاهده و از آن پرینت نیز تهیه کنند.

وی خاطرنشان کرد: آزمون سراسری سال ۹۷ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه ۹۷ برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا