رفتن به محتوای اصلی

اعلام آمار دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت آمار دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را اعلام کرد. ۳۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تحصیل می‌کنند.

آمار دانشجویان خارجی

آمار دانشجویان خارجی

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: هم اکنون ۳ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تحصیل می‌کنند و می‌توان ظرفیت پذیرش در دوره‌های تخصصی را افزایش داد.

لاریجانی در همایش روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اظهار داشت: دانشجویان ایرانی و خارجی زیادی برای تحصیل در ایران به سفرای ایران در کشورهای مختلف مراجعه می‌کنند و وزارت بهداشت نیز تسهیلاتی را در این زمینه در نظر گرفته است.

اعلام آمار دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشوروی گفت: در حال حاضر ۳۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران تحصیل می‌کنند و می‌توانیم ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه‌ها به ویژه در دوره‌های تخصصی و Ph.D را افزایش دهیم.

وی افزود: هم اکنون ۲۵۰۰۰۰ دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی تحصیل می‌کنند و در این زمینه، رشد بسیار خوبی داشته‌ایم و این دانشگاه‌ها توانسته‌اند همکاری‌های بین‌المللی خود با سایر کشورها را به طور قابل توجهی افزایش دهند.

لاریجانی یادآور شد: در حوزه آموزش پزشکی نقشه راه روشنی تدوین شده که تا ۵ سال آینده به چه مقدار نیروی انسانی نیاز داریم که این نقشه راه، می‌تواند رسیدن به اهداف تعیین شده را تسهیل بخشد.

وی متذکر شد: هم اکنون تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در کشورهای مختلف تحصیل می‌کنند اما دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای بازگشت این دانشجویان، عمدتا بر اساس رتبه‌بندی های بین‌المللی و کاملاً مشخص است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا