رفتن به محتوای اصلی

به‌کارگیری دانشجویان دکتری به‌عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی

عبدالرضا باقری قائم‌مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: دانشجویان دکتری دستیاران آموزشی و پژوهشی می‌شوند. قائم‌مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین دستورالعمل به‌کارگیری دانشجویان دکتریبه‌کارگیری دانشجویان دکتری به عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی خبر داد.

عبدالرضا باقری در ادامه گفت: در نظام آموزش‌های بین‌المللی دانشجویان دکتری هم‌زمان با تحصیل به استاد مربوطه خود به عنوان دستیار آموزشی و پژوهشی کمک می‌کنند.

استفاده از ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی

باقری ادامه داد: ما نیز در آموزش عالی از ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دانشجویان دکتری استفاده می کردیم که باید آن را ضابطه‌مندتر کنیم، تا بتوانیم از ظرفیت دانشجویان دکتری در کمک به افزایش مهارت های آموزشی و پژوهشی دانشجویان کارشناسی استفاده کنیم.

قائم‌مقام وزیرعلوم افزود: یعنی بتوانیم از این ظرفیت در آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و در کلاس‌های حل تمرین، استفاده کنیم این کار هم برای خود دانشجویان دکتری یک تجربه است که قبل از فارغ التحصیلی مهارت های مذکور را به دست می آورند و هم کمکی است به استادان تا آموزش‌ها را با استفاده از ظرفیت دانشجویان دکتری عمق ببخشند.

استخدام افراد جدید

باقری ادامه داد: با توجه به این موضوع که تعداد کارشناسان آموزشی کم است این امکان نیست که مجدد افراد جدید استخدام کنیم لذا باید از این ظرفیت استفاده کنیم تا بتوانیم آموزش‌ها را بهتر ارائه کنیم.

باقری در پایان افزود: دستورالعمل به‌کارگیری دانشجویان دکتری به عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی در حال تهیه و تدوین است و بعد از تدوین ابلاغ خواهد‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا