رفتن به محتوای اصلی
ساختمان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
0
تعداد دانشجویان
0
تعداد هیات علمی

اطلاعات تماس دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی

  • آدرس: تهران- لویزان- خیابان شهید شعبانلو -دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی
  • صندوق پستی:۱۳۶-۱۶۷۸۵ و کد پستی:۱۶۷۸۸۱۵۸۱۱
  • تلفن: ۹-۲۲۹۷۰۰۶۰ و نمابر: ۲۲۹۷۰۰۳۳
  • پست الکترونیکی: sru@sru.ac.ir
لوگو دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی همانند دانشگاه فرهنگیان از جمله مراکز آموزش عالی وابسته به  به وزارت آموزش و پرورش است. این دانشگاه از سوی دیگر تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می‌کند.

در گذشته وظیفه‌ی اصلی این دانشگاه تربیت دبیر فنی و نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش بود ولی در حال حاضر علاوه بر تربیت دبیر فنی مانند سایر دانشگاه‌های دولتی به تربیت دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول است. روش پذیرش دانشجو نیز همانند همه‌ی دانشگاه‌های دولتی از طریق آزمون سراسری توسط سازمان سنجش و آموزش کشور است.

این دانشگاه در منطقه لویزان (واقع در شمال شرق تهران) در زمینی به مساحت ۱۵۰ هزار متر مربع قرار گرفته است. از این مساحت، ۵۶ هزار مترمربع فضای آموزشی و ۲۸ هزار متر مربع فضای خوابگاهی با ظرفیت بیش از ۲۰۰۰ نفر دانشجوست.

از آنجایی که رسالت اصلی این مجموعه آموزش عالی تربیت دبیر فنی است، لذا به عنوان یکی از دانشگاه‌های راهبردی کشور شناخته می‌شود. شایان ذکر است این دانشگاه هم‌اکنون در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری (در مجموع ۷۲ رشته) نسبت به جذب دانشجو اقدام می‌کند. همچنین برای نخستین بار، برنامه جامع بین­‌المللی ­سازی دانشگاه، بهمن‌ماه سال ۱۳۹۷ به تصویب رسید.

 

سال تاسیس: ۱۳۵۹

رئیس فعلی: دکتر حمید رضا عظمتی

برگشت به بالا