سوالات

می‌خوای مهارت‌های فردی خودت رو توسعه بدی؟
چرا زبان انگلیسی تو از بقیه بهتر نباشه؟
دوست داری بهترین موقعیت شغلی رو داشته باشی؟

دانشجوی متفکر

اگه جوابت مثبته
پس یه پیشنهاد واست داریم:

زندگی بهتر دانشجویی
توسعه فردی و زندگی عالی

بیش از

0دانشجو

در سراسر کشور عضو این سازمان هستند

آخرین مهلت ثبت‌نام با تخفیف:

استفاده از ۶ ترم آموزش زبان انگلیسی تعاملی (رایگان)

Hi english

حرفه‌ای‌ترین سیستم یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

6 ترم = ۳۶ یونیت = ۱۴۴ درس = ۱۵۰۰ فعالیت
Reading + Writing + Listening + Speaking
محتوای استاندارد بین‌المللی + کاملاً تعاملی

انجام فرایند ثبت شرکت به صورت رایگان

ثبت شرکت دانشجویی
صرفه‌جویی ۲ تا ۳ میلیون تومانی
انجام فرایند ثبت شرکت توسط کارشناسان سازمان
ثبت بیش از ۱۰۰۰ شرکت در سامانه دانشگاهیان

دسترسی به دوره‌های اختصاصی توسعه شخصی

دوره‌های آموزشی سازمان

تسهیلات ویژه اقتصادی

10% تخفیف بیشتر خرید کتاب از فروشگاه آنلاین «آدینه بوک»
تخفیف ویژه در مجموعه گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی
30% تخفیف پایگاه علمی NoorMags
تخفیف بلیت خطوط هواپیمایی ترکیش ایر، قطر و امارات
تخفیف اقامت در هتل‌های بیش از ۱۳۰ کشور دنیا
تخفیف خدمات علمی و نرم‌افزاری

دریافت کارت بین‌المللی دانشجویی

کارت دانشجویی بین‌المللی
تنها کارت هویت دانشجویی بین‌المللی در سطح جهان
مورد حمایت سازمان یونسکو
استفاده از خدمات در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا
مدرک مثبت جهت دریافت ویزای دانشجویی
تخفیف تا ۱۰۰% شرکت در کنفرانس‌های علمی
امکان بازدید رایگان از برخی موزه‌های معتبر جهان
تخفیف بلیت پروازهای ترکیش، امارات و قطرایرویز
تخفیف اقامت در سراسر دنیا از سایت‌های Hotels.com و Booking.com

+ استفاده از خدمات رایگان سازمان

خدمات رایگان سازمان

آمار استفاده از خدمات

آمار استفاده از خدمات سازمان

تجربیات اعضای سازمان

فاطمه سلطانی ؛ دانشجوی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

فاطمه سلطانی

این کارت برای ما دانشجوها که میخوایم با کمترین هزینه از دوره‌های علمی و آموزشی استفاده کنیم بهترین گزینه ست. همچنین از طریق سامانه دانشگاهیان میتونیم دانش و آگاهی خودمون رو پیرامون رشته مربوطه بالا ببریم. خدمات حمایتی برای دانشجویان بسیار عالی و مقرون به صرفه ست. از سازمان بین‌المللی دانشگاهیان به خاطر این امکاناتی که در اختیار دانشجوها قرار داده کمال تشکر را دارم.

طاهره امینی ؛ دانشجوی دانشگاه شهیدبهشتی

طاهره امینی ؛ دانشجوی دانشگاه شهیدبهشتی

من مدتیه عضو این سازمان هستم، بخش‌های مختلفش رو بررسی کردم و خیلی از اون‌ها استفاده کردم. به خصوص تخفیفاتش خوبه و اگر بیشتر بشه که عالی میشه. بخش بیمه دانشجویی برام جالب بود و این خیلی خوبه که همه برای اون اقدام کنن.

سید علیرضا آشفته ؛ دانشجوی دکتری زمین‌شناسی اقتصادی دانشگاه ارومیه

سید علیرضا آشفته

یکی از خدمات خوب سازمان که اصلاًً به چشم نمیاد و مفیده، گذاشتن پست هست که می‌تونیم تبلیغات خودمون رو برای هزاران نفر عضو انجام بدیم. از طریق سازمان، خیلی از پزوهشگران در کنفرانس ما شرکت کردن که همینجا از سازمان تشکر می‌کنم و امیدوارم با ایجاد تفاهم‌نامه مشترک بتونیم تخفیفات خوبی به پزوهشگران در کنفرانس‌ها بدیم.

علی صدری ؛ دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه مازندران

علی صدری

سال ۱۳۹۸ با استفاده از شرایطی که سازمان ایجاد کرده بود، برای ثبت شرکت من تونستم شرکت طراحی و مشاوره در زمینه شهرسازی و معماری ثبت کنم و طی دوسال گذشته، از این طریق درآمد کسب کنم. برای انجام امور ثبت شرکت فقط برای یک امضا به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه کردم و همه امور رو سازمان انجام داده بود و مهم اینکه هزینه‌های امور ثبتی از این طریق خیلی کمتر از حالت عادی شد.

محمدرضا مزینانی ؛ دانشجوی مشاوره دانشگاه تهران

محمدرضا مزینانی

با استفاده از این کارت توانستم در دوره‌های خوبی درمورد تدوین و نگارش مقاله و پایان‌نامه شرکت کنم. همچنین در دوره‌های مجازی مختلف که از طریق این سازمان برگزار می‌شد شرکت کردم. از طرفی، شبکه گسترده ای از افراد در این مجموعه باب خوبی برای آشنایی بنده با رشته‌ها و مسائل مختلف بود.

سید جواد برهانی ؛ دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف

برهانی

سال اول ارشد با خدمات این سازمان آشنا شدم. اولش فکر نمی‌کردم که این قدر این سازمان تونسته باشه خوب کار کرده باشه. توی دانشگاه ما کمتر کسی هست که در مورد این سایت و خدماتش چیزی ندونه. من به همه دانشگاهی‌ها این سیستم رو پیشنهاد می‌کنم.

مهدیه عباسی ؛ دانشجوی بیویتکنولوژی دانشگاه فنی و حرفه‌ای

مهدیه عباسی

واقعاً جای تقدیر داره با این خدمات بسیار عالی و مثبت که کاملاًً ضعف‌ها و کوتاهی‌های سیستم دانشگاهی رو به نحو احسن انجام دادید و شان و مقام یک‌ دانشجوی شایسته رو بهش برگردوندید. این موضوع باعث افتخار هم برای من و هم همه دانشجوهاست.

زهره میری رامشه ؛ دانشجوی دکتری مدیریت ورزشی دانشگاه علامه طباطبایی

زهره میری رامشه

امسال برای شرکت در یک کنفرانس مدیریت ورزشی در یکی از دانشگاه‌های اروپایی در بخش دانشجویان دکتری به جای نامه‌نگاری‌های اداری از دانشگاه و اتلاف وقت، به ذهنم رسید کارت بین‌المللی دانشجویی را به همراه درخواست خود ارسال نمایم؛ یعنی یک رزومه دانشجویی در یک کارت با ابعاد کوچک به رنگ سبز رنگ.

حسین مقدس ؛ دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی

حسین مقدس

فقط این را بگویم که با داشتن کارت عضویت سازمان بین‌المللی دانشگاهیان و پیوستن به خانواده بزرگ ISIC در دنیا، می‌توان حرفه‌ای بودن را از نزدیک تجربه کرد. در دنیای امروز کار کردن و سر و کله زدن با حرفه‌ای‌ها از اهمیت بالایی برخورداره، از اینکه عضوی از حرفه‌ای‌ها هستم خوشحالم و به تمام عزیزان و دانشجویان پیشنهاد می‌کنم حتما به جرگه ما بپیوندند.

غزاله بهرامی ؛ دانشجوی دانشگاه تهران

غزاله بهرامی

سال گذشته در کنفرانس بین‌المللی نفت و حفاری SPE در شهر کوالالامپور مالزی با داشتن کارت سازمان، رایگان شرکت کردم، در صورتیکه هزینه شرکت در این همایش برای دارندگان مقاله و اعضا حدود SPE (انجمن مهندسین نفت) حدود ۱۰۰۰ دلار بود. اگر این کارت در زمان مناسب به دستم نمی‌رسید در این همایش شرکت نمی‌کردم.

امیرحسین حسینی ؛ دانشجوی دانشگاه تهران

امیرحسین حسینی

به نظرم اینکه ما می‌تونیم با عضویت در این سازمان و داشتن کارت در هر جای دنیا ثابت کنیم که دانشجو هستیم و از مزایاش استفاده کنیم خیلی خوبه، من برای گرفتن ویزای شینگن تونستم به جای نامه اشتغال به تحصیل که ارائه نمی‌شد، از این کارت استفاده کنم. همچنین چند بار داخل هتل‌ها تونستم اینترنت نامحدود بگیرم. خیلی از نرم‌افزارهای پولی که برای کار برنامه‌نویسی می‌خواستم رو تونستم رایگان دریافت کنم. واقعا عالیه.

سجاد موفق؛ دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف

سجاد موفق

بسته راهنمای آزمون IELTS، واقعاً یک بسته مفید برای کمک به مهارت آزمون است. بسیاری فایل‌های مفید رایگان در این بسته هست و با اکانت‌تون هم به ارزش ۳۰ یورو می‌تونین از خدمات و فایل‌ها رایگان استفاده کنید، فایل‌ها بسیار کمک‌کننده و کامل هستند و از معلم خصوصی بی‌نیاز می‌شوید، یک آزمون ماک آیلتس هم هست که خوب خیلی عالیه برای محک زدن، و البته توضیحات کامل و راهنمایی برای آزمون آیلتس به صورت کامپیوتر بیس هم در سایت وجود داره. خیلی جامع و عالیه، حتماً استفاده کنید. همین اطلاعات رو فکر کنم یه معلم خصوصی اگر بخواد بهتون بده چندین جلسه باید پول بدین تا خورد خورد این‌ها رو بگن.

آزاده غروی ؛ دانشجوی دانشگاه مازندران

غروی

مفیدترین کارگاهی که در آن شرکت کردم و توسط سازمان بین‌المللی دانشگاهیان برگزار شده بود، کارگاه مقاله‌نویسی پیشرفته بود و باعث شد به سرعت مسیر نوشتن یک مقاله در ژورنال‌های معتبر علمی جهانی را آغاز کنم. چنین آموزشی باید در دانشگاه داده می‌شد و کمبود آن مشهود بود.

علیرضا رخساری ؛ دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

علیرضا رخساری

من حدود ۲ سال است که با این سازمان آشنا شدم به واقعیت می‌توانم بگویم که مفیدترین و سودمندترین سازمان و نهاد در بین تمام دانشگاه‌ها است و با توجه به کلاس‌های گسترده در زمینه‌های علمی و پژوهشی که با وجود اساتید مجرب و بسیار باسواد که برگزار می‌کنند، نیاز به عضویت در نهاد دانشگاهی نخواهید داشت.

برای مثال از کلاس‌های تدوین نوشتن طرح شغلی و بیزنسی مانند استارت آپ گرفته تا کارگاه‌های افزایش مهارت‌های فردی و ایجاد رابطه بهتر در اجتماع و محیط کار برای علاقه‌مندان با کمتر از نصف قیمت آزاد برگزار می‌کنند.

فریبا فتحی ؛ دانشجوی دانشگاه آزاد

فریبا فتحی

من کمتر از یک ماه هست که عضو سازمان بین‌المللی دانشگاهیان شدم. در این مدت کوتاه در دوره نگارش پروپوزال علمی به‌صورت حضوری شرکت کردم و یک فایل مربوط به نگارش پایان‌نامه از سامانه یادگیری دانلود کردم. با وجود اینکه در دوره ارشد و دکتری تا حدود زیادی با مراحل پروپوزال نویسی و نوشتن پایان‌نامه آشنا شده بودم ولی مطالب مطرح شده در دوره‌های مذکور بسیار مفید بودند تا جایی که می‌توانم ایرادهای احتمالی داوران جلسات دفاع را که ممکن هست به یک پروپوزال وارد سازند را شناسایی و برطرف کنم. بینهایت سپاسگزارم!

کمال قدیرمحسنی ؛ دانشجوی دانشگاه خوارزمی

کمال قدیرمحسنی

سازمان دانشگاهیان بهترین مشاور و یاری رسان ما دانشجویان است. با آشنایی با این سازمان و بهره‌مندی از مشاوره در زمینه شغلی و تحصیلی، می‌توانیم پیشرفت چشمگیری داشته باشیم. به شخصه جدا از تخفیف‌ها و مزایای گردشگری، خدمات رفاهی و علمی و آموزشی، نکته‌ای که نظرم رو جلب کرد ارتباط صمیمانه با سایر دانشجویان، چه هم‌رشته و هم‌دانشگاهی و همشهری و چه از سراسر کشور بود. این سازمان بستری مهم برای همدلی، با هم اندیشیدن و رفع مشکلات و مسائل زندگی ما دانشجویان است. با اطلاع‌رسانی به دوستانمان این فضای صمیمانه را بیش از پیش پرشورتر و باشکوه‌تر کنیم.

میثم بهرامی ؛ دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان

میثم بهرامی

بنده در حال تحصیل در مقطع ارشد هستم و چند ماهی هست که عضو سازمان شده ام و از خدمات با ارزش ان استفاده کرده و می‌کنم. اما افسوس میخورم که چرا از اول دوران دانشجوییم نتونستم عضو بشم. الان از همه قشر دانشجویان فرهیخته خواهش می‌کنم که دعوت از دوستان دانشجویشان را فراموش نکنند که اونها مثل امثال بنده متضرر نشوند.

سینا صداقت باغبانی ؛ دانشجوی دانشگاه تهران

سینا صداقت باغبانی

هرچی گذشت بهتر شد، امکانات این سازمان بیشتر و رابط کاربری راحت‌تری پیدا کرد. الان که دارم از سایتش استفاده می‌کنم بسیار حس خوب و مثبتی دارم و به دوستانم این سازمان رو پیشنهاد کردم. تا به حال از ۷ نفر ۲ نفرشون عضو سازمان شدند که راضی هستند. در کل، تجربه من از سازمان بین‌المللی دانشگاهیان نمره بسیار خوب ۸ از ۱۰ رو میگیره. امیدوارم روز به روز بهتر بشن. عشق باشد و برکت.

ارزش خدمات سازمان

ارزش خدمات سازمان

شما باید در رده برترین دانشجویان دنیا قرار داشته باشید

ISIC Around The World

سازمان در رسانه‌ها

سردر دانشگاه تهران

تعداد دانشجویان: ۵۵۲۹۷ نفر

تعداد اعضای هیات علمی: ۳۳۰۵ نفر

هیات رئیسه دانشگاه تهران

 • رئیس دانشگاه: دکتر سیدمحمد مقیمی
 • معاون آموزشی: دکتر محمود کمره‌ای
 • معاون پژوهشی: دکتر مهدی فکور ثقیه
 • معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات: دکتر بابک سهرابی یورتچی
 • معاون فرهنگی-اجتماعی: دکتر مهدی شهبازی
 • معاون اداری و مالی: دکتر سعید یزدانی
 • معاون بین‌المللی: دکتر الهام امین‌زاده
 • رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران: دکتر علیرضا وجهی
 • رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری: دکتر محمدرضا صادقی مقدم
زمان برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویی

دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور و دانشگاه مادر، به عنوان نماینده فروش کارت های بین‌المللی دانشجویی و هیات علمی (P.O.S) در کشور ایران فعالیت می‌کند.

تمامی دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه تهران و دانشگاه‌های معتبر کشور، می‌توانند درخواست عضویت خود را در سازمان بین‌المللی دانشگاهیان از طریق پنل دانشگاه تهران انجام دهند و نسبت به دریافت کارت عضویت خود اقدام نمایند.

تسهیلات داخلی

دفتر نمایندگی ایران طی سال‌های اخیر خدمات داخلی قابل استفاده را نیز توسعه داده است. از جمله در تعامل با مجموعه های معتبری همچون گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی، قطارهای رجا، سایت دیجی کالا، سایت پین تا پین، چیلیوری، پول تیکت و … تسهیلاتی را برای اعضای هیات علمی کشور فراهم آورده است.

خدمات بین‌المللی

اعضای هیات علمی عضو سازمان بین‌المللی دانشگاهیان، قادر هستند تا از بیش از ۴۲ هزار خدمت در ۱۳۰ کشور مقصد سفر خود استفاده نمایند. این خدمات شامل تخفیف در مراکز اقامتی، تخفیف در خطوط حمل و نقل هوایی، تسهیلات بازدید از مراکز علمی و فرهنگی، دریافت تسهیلات در خرید از فروشگاه ها و سایر مزایا در هنگام سفر است. (جهت مشاهده فهرست تخفیف در کشورهای دنیا اینجا کلیک کنید)

حمایت یونسکو

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) با حمایت ویژه از سازمان بین‌المللی دانشگاهیان از سال ۱۹۶۸، تلاش داشته تا از این طریق سهمی در حمایت از جامعه علمی دنیا داشته باشد. این همکاری در قالب برگزاری مسابقات، حمایت مراکز تحت پوشش یونسکو و تسهیل گردشگری اعضای هیات علمی و دانشجویان بوده است.

ویژگی هویتی

کارت شناسایی بین‌المللی دانشگاهیان، تنها مدرک شناسایی آکادمیک در سطح دنیاست. بعضی از سفارتخانه ها هنگام صدور ویزا، این کارت را به عنوان یک مدرک معتبر ارزیابی کرده و روند فرایند تسهیل می‌شود.

با توجه به اینکه در خارج از کشور، تنها مدرک شناسایی بین‌المللی افراد پاسپورت آن هاست، این کارت باعث تمایز و شناسایی دانشجویان و اعضای هیات علمی می‌گردد.

دانشگاه تهران
کارت بین المللی اعضای هیات علمی

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت اصلی سازمان به آدرس www.isic.org مراجعه نمایید
و یا با شماره‌های ۰۲۱۶۶۵۶۴۵۷۵ ، ۰۲۱۶۶۵۶۴۵۹۵ ، ۰۹۳۳۱۳۰۱۴۰۰ تماس بگیرید.

پاسخگویی به اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان گرامی دانشگاه تهران، مایه مباهات ماست.

ویژگی‌های دانشگاه تهران

نخستین و قدیمی‌ترین

دانشگاه تهران نخستین دانشگاهی است که بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۱۳ تشکیل شد. سایر موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌هایی که مدعی تاسیس پیش از این تاریخ هستند، عنوان «دانشگاه» را نداشته‌اند.

چهره‌های برجسته

این دانشگاه میزبان چهره‌های برجسته زیادی در عرصه‌های مختلف علمی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … بوده است.

دانشکده هنرهای زیبا

 • شهید سید مرتضی آوینی
 • محمد احصایی
 • حسین امانت
 • محمد بحرانی
 • مرضیه برومند
 • فرامرز پایور
 • آتیلا پسیانی
 • سعید پورصمیمی
 • امین تارخ
 • پیروز حناچی
 • فردین خلعتبری
 • گوهر خیراندیش
 • جلال ذوالفنون
 • خسرو شکیبایی
 • داوود رشیدی
 • قباد شیوا
 • ایرج طهماسب
 • حمید فرخ‌نژاد
 • اصغر فرهادی
 • داریوش فرهنگ
 • رضا فیاضی
 • عباس کیارستمی
 • رضا کیانیان
 • پرویز مشکاتیان

دانشکده فنی

 • شهید مصطفی چمران
 • رحمان دادمان
 • سعید سهراب‌پور
 • محمدرضا عارف
 • رضا فرجی دانا
 • کاظم قلم چی
 • محسن خلیلی عراقی
 • بیژن نامدار زنگنه

دانشکده مدیریت

 • غلامرضا اسلامی بیدگلی
 • حسین دهقان
 • موسی غنی‌نژاد
 • طهماسب مظاهری
 • فریدون وردی نژاد

دانشکده الهیات

 • حسین الهی قمشه‌ای
 • مهرداد اوستا
 • شهید محمدجواد باهنر
 • شهید مرتضی مطهری
 • مصطفی ملکیان

دانشکده حقوق

 • داریوش آشوری
 • منوچهر احترامی
 • محمدعلی اسلامی ندوشن
 • محمدرضا تاجیک
 • حسن روحانی
 • سید موسی صدر
 • کاظم معتمدنژاد

دانشکده روانشناسی

 • غلامعلی افروز
 • مهدی الوانی
 • سیدکمال خرازی

دانشکده ادبیات

 • غلامحسین ابراهیمی دینانی
 • محمدابراهیم باستانی پاریزی
 • قیصر امین پور
 • فریدون توللی
 • اسماعیل حاکمی والا
 • پرویز ناتل خانلری
 • عبدالحسین زرین‌کوب
 • محمدرضا شفیعی کدکنی
 • کیومرث صابری فومنی
 • مظاهر مصفا
 • خسرو معتضد

دانشکده اقتصاد

 • فرهاد رهبر
 • علی طیب نیا
 • محسن نوربخش
 • عبدالناصر همتی
کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران
دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران