رفتن به محتوای اصلی
ثبت شرکت دانشجویی

ثبت شرکت دانشجویی

سامانه ثبت شرکت دانشجویی با هدف توسعه کسب و کارهای دانشجویی، بالا رفتن ضریب اشتغال دانشجویان و همچنین افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان، پاییز ۱۳۹۸ از سوی سازمان بین المللی دانشگاهیان راه اندازی شد.

شرایط ثبت شرکت دانشجویی

شرکت دانشجویی با شرکت‌های متداولی که ثبت می‌شوند تفاوتی ندارد. در اینجا منظور از شرکت دانشجویی، شرکتی است که توسط یک یا چند نفر از دانشجویان به ثبت می‌رسد و در جهت حمایت از آنان، مراحل ثبت شرکت تا رسیدن به مرحله امضای اسناد شرکت با همکاری و مشاوره سازمان به صورت رایگان انجام می‌شود.

۱ – دانشجوی عضو سازمان بین المللی دانشگاهیان

نخستین شرط ثبت این نوع شرکت، دانشجو بودن و عضویت در سازمان بین المللی دانشگاهیان است. با عضویت در این سازمان، از مزایای دیگر شغلی همچون امکان بیمه دانشجویی تامین اجتماعی، امکان دریافت مشاوره رایگان رزومه شغلی و امکان دریافت فایل‌های آموزشی مربوط به دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کار اشاره کرد.

۲ – داشتن هدف و ایده مشخص

ثبت شرکت به خصوص با تسهیلاتی که سازمان برای شما فراهم کرده، کار سختی نخواهد بود؛ اما صرف ثبت یک شرکت، فایده ای برای شما نخواهد داشت؛ مگر آنکه هدف و ایده مشخصی از ثبت یک شخصیت حقوقی برای خود داشته باشید.

۳ – تعیین مشخصات ثبتی شرکت

برای ثبت شرکت، نیاز به تعیین مشخصات ثبتی شرکت بدین شرح است:

  • نام مورد نظر جهت ثبت شرکت (ارائه ۵ نام به ترتیب اولویت)
  • انتخاب موضوع فعالیت شرکت
  • تعیین میزان سرمایه ثبتی شرکت
  • مشخص کردن سهامداران و هیات مدیره شرکت

می خواهید برای ثبت اقدام کنید؟

  • وارد سامانه عضویت سازمان به نشانی My.isic.ir شوید.
  • روی گزینه «ثبت شرکت دانشجویی» کلیک کنید.
  • اطلاعات درخواست شده را وارد نمایید.

پرونده شما پس از بررسی توسط کارشناسان سازمان، در سامانه ثبت شرکت ها درج شده و پس از طی امور اداری، شماره رهگیری جهت تکمیل فرایند در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا