رفتن به محتوای اصلی
بیمه دانشجویی تامین اجتماعی

بیمه دانشجویی تامین اجتماعی

یکی از مشکلات دانشجویان برای ورود به بازار کار، نداشتن سابقه بیمه ای است. بیمه دانشجویی تامین اجتماعی با هدف ایجاد سابقه بیمه ای در طول دوران دانشجویی، از سال ۱۳۹۷ آغاز شده است.

مزایای بیمه دانشجویی تامین اجتماعی

ایجاد سابقه کار رسمی

در صورتی که از این طرح استفاده نمایید، سابقه کار رسمی بیمه ای برای شما ایجاد خواهد شد که به عنوان یک امتیاز مثبت در استخدام تان تلقی می گردد.

امکان استفاده از دفترچه درمانی تامین اجتماعی

در صورتی که شما تحت پوشش بیمه درمانی قرار ندارید، می توانید با پرداخت سرانه درمان، برای خود و خانواده درجه یک تان دفترچه بیمه تامین اجتماعی دریافت کنید.

هزینه کمتر به نسبت بیمه اجباری

در بیمه اجباری (کارگری)، لازم است ماهانه ۳۰ درصد حداقل حقوق (در سال ۱۳۹۸ معادل ۵۳۸ هزار تومان) به عنوان حق بیمه پرداخت شود. در این طرح، شما با پرداخت ۱۲ درصد حقوق (معادل ۲۰۶ هزار تومان) می توانید از سابقه بیمه برخوردار شوید.

البته لازم به ذکر است این نوع بیمه فقط شامل «سابقه» است؛ در صورتی که بیمه اجباری، شامل مزایایی از جمله بیمه بیکاری، از کار افتادگی، مستمری پس از فوت و … است که به نسبت هزینه آن، کارایی چندانی برای سنین دانشجویی ندارد.

ایجاد سابقه رسمی سکونت

در صورتی که بخواهید از برخی تسهیلات استفاده نمایید، لازم است نسبت به ارائه مدارک مثبته جهت اثبات سکونت خود در شهر مورد نظر اقدام نمایید. این سابقه بیمه، سابقه رسمی سکونت شما نیز محسوب خواهد شد.

مراحل تشکیل پرونده و فعالسازی بیمه دانشجویی

سازمان بین المللی دانشگاهیان در راستای تسهیل اجرای طرح بیمه دانشجویی، نسبت به راه اندازی سامانه ای جهت انجام این فرایند اقدام نموده است.

بدین منظور، پس از ورود به سامانه دانشگاهیان، به منو خدمات مراجعه کرده و گزینه «تامین اجتماعی» را انتخاب کنید. مراحل تشکیل پروند به صورت تشریحی در صفحه بیمه تامین اجتماعی ذکر شده است.

برای این نوشته 2 نظر ثبت شده است
  1. سلام
    از دوستان کسی از بیمه تامین اجتماعی استفاده کرده؟
    حتما باید بیمه اولی باشی یا نه اگر شماره بیمه داشته باشی هم میتونی ثبت نام کنی؟ در این شرایط مراحل ثبت نامش به چه شکلی است؟

    1. نیازی نیست حتماً سابقه و شماره بیمه داشته باشید. از طریق سامانه مراحل بیمه شما به صورت کامل انجام خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا