رفتن به محتوای اصلی

مهلت ثبت‌ نام در آزمون فلوشیپ پزشکی تمدید شد


مهلت ثبت‌نام آزمون پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۳۹۸ برای بار دوم تمدید شد.

جدید ترین اخبار پیرامون مهلت مجدد ثبت‌ نام در آزمون فلوشیپ را در این لینک مشاهده نمایید.

آزمون پذیرش دستیاران دوره‌های تکمیلی تخصصی “فلوشیپ” سال ۹۸ مطابق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی به صورت غیرمتمرکز و توسط دانشگاه‌های مجری برنامه آموزشی در ۷ تا ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ برگزار می‌گردد.

مهلت مجدد ثبت‌ نام در آزمون فلوشیپ از شنبه ۱۸ اسفند ماه ۹۷ آغاز می‌گردد و داوطلبان تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۲۰ اسفندماه ۹۷ فرصت دارند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و با توجه به رشته تخصصی پیش نیاز و در نظر گرفتن وضعیت شرکت در آزمون “عضو هیئت علمی، آزاد” صرفاًً یک رشته و یک دانشگاه را انتخاب و براساس مفاد راهنما ثبت نام نمایند.

به استناد مصوبات هشتاد و نهمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی تاریخ ۲ تیر ماه ۱۳۹۷ در خصوص (حذف شرط دارا بودن مدرک دانشنامه تخصصی جهت رشته‌های مورد نیاز) کلیه دارندگان مدرک گواهینامه تخصصی واجد شرایط عمومی شرکت در آزمون پذیرش دوره‌های تکمیلی تخصصی “فلوشیپ” اردیبهشت‌ماه ۹۸ مجاز می‌باشند به شرط سپردن تعهد محضری به میزان سه برابر مدت آموزش در رشته‌های اعلام شده در این جدول در آزمون فلوشیپ شرکت نمایند. 

رشته پیش نیاز رشته تکمیلی تخصصی” فلوشیپ”
زنان و زایمان – آنکولوژی زنان
– ناباروری
– طب مادر و جنین
جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی سرطان‌های دستگاه ادراری تناسلی
جراحی عمومی – جراحی عروق
– جراحی بیماری‌های پستان
– جراحی کولورکتال
– جراحی سرطان
جراحی عمومی، کودکان، بیهوشی مراقبت‌های ویژه کودکان
گوش و گلو و بینی، جراحی سر و گردن، جراحی عمومی جراحی سر و گردن
تخصص و فوق تخصص بیماری‌های قلب و عروق اقدامات مداخله‌ای قلب و عروق بزرگسالان
  • کارت ورود به جلسه آزمون فلوشیپ پزشکی در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه، ۳ اردیبهشت‌ماه و ۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی متولی برگزاری آزمون توزیع می‌شود.
  • آزمون در دو مرحله کتبی و شفاهی به صورت منفرد یا ترکیبی از روش‌های آسکی OSCE ،PMP، مصاحبه ساختارمند یا سایر روش‌های نوین ارزشیابی و اختصاصی در ارتباط با رشته خود برگزار می‌گردد.
  • آزمون کتبی روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ «در یک مکان در هر دانشگاه و رأس ساعت ۹ صبح» و آزمون شفاهی کلیه رشته‌ها از تاریخ ۷ اردیبهشت‌ماه تا ۹ اردیبهشت‌ماه ۹۸ برگزار می‌شود.
  • ظرفیت آزمون پذیرش دستیار دوره‌های تکمیلی تخصصی “فلوشیپ” سال ۱۳۹۸ حدود ۴۲۰ نفر در ۸۲ دوره تکمیلی تخصصی و ۱۷ دانشگاه علوم پزشکی و دو مرکز جهاد دانشگاهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا