رفتن به محتوای اصلی

تجدید نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در طرح بومی گزینی دانشگاه‌ها

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص انتقاد استاندار کردستان از طرح بومی گزینی، خاطرنشان کرد: طرح بومی گزینی سیاست موفقی نبوده و مشکلات زیادی طی این سال از نظر گسست فرهنگی به وجود آورده است که تجدید نظر وزارت علوم در این زمینه در حال انجام است.

مجتبی صدیقی در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کردستان، حین قدردانی از زحمات دکتر اخلاقیان، بیان کرد: اعتقاد جدی نظام بکارگیری نیروهای بومی و اهل سنت است. در بعضی موارد اگر اقدام نمی‌شود، شرایط بکارگیری فراهم نیست.

به گفته معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دهه پنجم انقلاب، اخلاق‌مداری شرط رسیدن به توسعه است و همه مسئولان موظف به رعایت اخلاق و انصاف در پاسخگویی به مطالبات مردم هستند.

تجدید نظر وزارت علوم

مجتبی صدیقی بر بازگشت به اخلاق و اصول اخلاقی تاکید کرد و گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد بی توجهی‌هایی بوده‌ایم که موجب خدشه‌‌دار شدن سرمایه‌های اجتماعی و اعتماد مردم گردیده است.

ایشان برنامه‌های راهبردی دانشگاه را پایه‌کار مدیران عنوان کرد ، ادامه داد: توسعه کمی و کیفیت‌سازی در دانشگاه‌ها حرف اول را می‌زند، ما هم قبول داریم دانشگاه کردستان در برخی جهات کمبود امکانات دارد ولی دانشگاه کردستان از نظر کیفی نیز باید خود را اثبات نماید.

ایشان با اشاره به اینکه توجه به نیازهای منطقه‌ای مدنظر است، یادآوری کرد: فرصت‌های مطالعاتی دانشگاه کردستان را در اولویت قرار می‌دهیم.

مجتبی صدیقی در خصوص انتقاد استاندار کردستان از طرح بومی گزینی، خاطرنشان کرد: طرح بومی گزینی سیاست موفقی نبوده و مشکلات زیادی طی این سال از لحاظ گسست فرهنگی به وجود آورده است که در حال تجدیدنظر در این زمینه هستیم.

وی از رئیس جدید دانشگاه کردستان خواست تا از نظرات و همکاری‌های استادان و اعضای هیئت علمی در پیشبرد اهداف دانشگاه استفاده کند و یادآور شد: رئیس دانشگاه باید استقلال عمل داشته باشد و تابع سخن دیگران نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا