رفتن به محتوای اصلی
تفاهم همکاری دانشگاه علامه طباطبایی و مرکز علوم فناوری

تفاهم همکاری دانشگاه علامه طباطبایی و مرکز علوم فناوری

تفاهم همکاری دانشگاه علامه طباطبایی و مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به صورت سه‌جانبه امضاء شد.

تفاهم همکاری دانشگاه علامه طباطبایی

بر پایه این خبر و بر اساس تفاهم‌نامه همکاری فوق، شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در دانشگاه علامه طباطبایی تاسیس خواهد شد. همچنین، همکاری‌های آموزشی و پژوهشی مشترک میان این دو نهاد علمی صورت خواهد پذیرفت.

دکتر سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به این موضوع که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام قادر است که در ارتقاء جایگاه دانشگاه‌های ایران و به خصوص رشته‌های علوم انسانی ایفای نقش نماید، افزود: نظام مقاله‌محوری به نوعی به نفع دانشگاه‌های کوچک و با فعالیت محدود محسوب می‌شود.

اظهارات مدیر ISC

در این جلسه، دهقانی، سرپرست ISC نیز پیرامون همکاری مشترک به نکات زیر اشاره کرد کرد:

  • ایجاد شاخه مرکز منطقه‌ای در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور یکی از موثرترین راهکار‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
  • در این قالب، امکان تبادل مدارک علمی فی میان و اشتراک‌گذاری منابع علمی مختلف وجود دارد.
  • از جمله منابع علمی قابل به اشتراک گذاری، می‌توان به کتاب‌های تخصصی، مقالات مختلف علمی منتشرشده در مجلات معتبر و یا همایش‌های علمی، گزارش‌های فنی و پژوهشی، پایان‌نامه‌ها اشاره کرد.
  • این مهم، سبب صرفه‌جویی در تامین بودجه و اعتبار منابع علمی مورد نیاز دانشگاه‌ها می‌شود.

بندهای تفاهم‌نامه مشترک

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) متعهد شد نمایه‌سازی اطلاعات و آمار تولیدات پژوهشگران دانشگاه علامه طباطبایی را در ISC انجام دهد.

  • ISC متعهد شد برای کمک به تبیین و تحقق شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه علامه و تعیین جایگاه این دانشگاه در بین سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی، همکاری در جهت معرفی و ورود دانشگاه به نظام‌های بین‌المللی رتبه‌­بندی، همکاری و اجرای فعالیت‌های پژوهشی در قالب طرح‌های تحقیقاتی مشترک
  • فراهم‌سازی امکان استفاده از سامانه ثبت همایش‌­های ISC
  • استفاده از توانمندی دانشگاه برای همکاری‌های علمی و بین‌­المللی در راستای تعامل با دانشگاه‌­های کشور‌های جهان اسلام
  • چاپ و انتشار نشریات معتبر علمی دانشگاه و درونداد و پردازش این مجلات در ISC
  • امکان درج اطلاعات و متن کامل منابع علمی مانند مقالات، مجلات، مجموعه مقالات، کنفرانس‌ها، متن و چکیده طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌هایی که در دانشگاه علامه تولید و منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا