دکتر حسین توکلی  ضمن اعلام این مطلب گفت: کارنامه داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد از ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: از تعداد ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب حاضر در جلسه کنکور ۱۷۳ هزار و ۷۶۳ داوطلب مجاز شدند و تعداد ۱۴ هزار و ۵۸ نفر مجاز به انتخاب رشته نیستند. به عبارت دیگر ۹۲.۵۲ درصد حاضرین در جلسه آزمون مجاز اعلام شدند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد ۱۷۳ هزار و ۷۶۳ داوطلب تعداد ۷۵ هزار و ۷۵۹ نفر زن و مابقی مرد هستند.

توکلی یادآوری کرد: داوطلبان از روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۷ می‌توانستند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن شماره داوطلبی و سایر مشخصات فردی نسبت به مشاهده کارنامه اولیه اعلام نتیجه اقدام کرده و در صورت لزوم از آن پرینت تهیه نمایند.

زمان اعلام انتشار دفترچه آزمون دکتریاعلام انتشار دفترچه آزمون دکتریدکتر توکلی گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ از بعد از ظهر فردا پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۷ بر روی سایت این سازمان منتشر خواهد شد.

به گفته وی،‌تا ساعت ۹ امروز سه‌شنبه ۲۹ فروردین ماه از میان ۱۸۷ هزار داوطلب شرکت‌کننده در آزمون دکتری تعداد ۱۷۰ هزار و ۵۰۰ نفر کارنامه خود را مشاهده کرده‌اند.

توکلی بیان کرد: اسامی معرفی‌ شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه‌های مجری در اواخر اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر خواهد‌شد.

ظرفیت پذیرش مقطع دکتری

وی در انتها اظهار داشت: ظرفیت پذیرش کد رشته‌های امتحانی مقطع دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۱۳ هزار و ۶۶۵ نفر است.

داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب کد رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزادمشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآوری کرد: پس از صدور کارنامه برای کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در کنکور دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۷ بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده توسط دانشگاه آزاد که از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه به اطلاع متقاضیان واجد شرایط خواهد رسید، داوطلبانی که علاقه‌مند به انتخاب کد رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد نیز باشند می‌توانند با مراجعه به سایت این دانشگاه و بر اساس مقررات نسبت به انتخاب کد رشته‌های تحصیلی خود در دانشگاه آزاد نیز اقدام نمایند.