رفتن به محتوای اصلی
اعلام شرایط حذف ترم دانشگاه علامه طباطبایی

اعلام شرایط حذف ترم دانشگاه علامه طباطبایی

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن بیان شرایط حذف ترم این دانشگاه گفت: دانشجویان واجد شرایط تا ۲۵ اردیبهشت مهلت دارند برای این کار اقدام نمایند.

حذف درس یا ترم

شجاع احمدوند ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: با توجه به وضعیت پیش آمده و وضع آموزش در دانشگاه‌ها در روزهای مقابله با ویروس کرونا، حذف ترم و یا حذف یک یا چند درس در نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ کماکان براساس قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های آموزشی مربوط به مقطع تحصیلی با توجه به سال ورود دانشجو است و امکان حذف ترم و مرخصی برای نیم سال جاری وجود نخواهد داشت.

دکتر احمدوند بیان کرد: بر این اساس و با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا به شرط احراز شدن حداقل یکی از شرایط مصوب و ارائه مستندات و مدارک مورد نیاز، دانشجویان حداکثر تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۹ می‌توانند درخواست خود را مبنی بر حذف درس یا دروس و یا حذف ترم در همه مقاطع ارائه کنند. لازم به‌ذکر است که این درخواست‌ها باید به تایید و تصویب شوراها و کمیسیون‌های مرتبط برسند و سپس بررسی خواهند شد.

شرایط حذف ترم

  معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی شرایط مصوب جهت استفاده از امکان حذف ترم دانشجویان را به شرح زیر اعلام کرد:

  • دانشجویانی که در مناطق محروم سکونت داشته و به اینترنت و زیرساخت‌های اینترنتی در محل سکونت خود برای حضور آنلاین در کلاس‌های مجازی برگزار‌شده توسط اساتید را ندارند.
  • دانشجویانی که خودشان و یا اعضای درجه اول خانواده آن‌ها (پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر و خواهر) مبتلا به بیماری کرونا و یا دیگر بیماری‌های صعب‌العلاج شده‌اند.
  • دانشجویانی که در نیم سال کنونی دروس عملی اخذ کرده‌اند و امکان ارائه این دروس به صورت غیرحضوری از سوی استاد مربوطه امکان‌پذیر نباشد.

دانشجویان بالا شرایط اولیه برای درخواست حذف ترم و یا حذف یک یا چند درس را دارند که استاد درس مربوطه باید آن را تایید کند. این افراد می‌‎توانند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

https://atu.ac.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا